<%@LANGUAGE="JAVASCRIPT" CODEPAGE="65001"%> Medina County Republican Party
American Flag
Medina County Republican Party

Visit us on Facebook connect with us on twitter

2018 General Election

U.S. Senator

  REP Ted Cruz
  DEM Beto O'Rourke
  LIB Neal M. Dikeman

U.S. Representative, District 23

  REP Will Hurd
  DEM Gina Ortiz Jones
  LIB Ruben Corvalan

Governor

  REP Greg Abbott
  DEM Lupe Valdez
  LIB Mark Jay Tippetts

Lieutenant Governor

  REP Dan Patrick
  DEM Mike Collier
  LIB Kerry Doublas McKennon

Attorney General

  REP Ken Paxton
  DEM Justin Nelson
  LIB Michael Ray Harris

Comptroller of Public Accounts

  REP Glenn Hegar
  DEM Joi Chevalier
  LIB Ben Sanders

Commissioner of the General Land Office

  REP George P. Bush
  DEM Miguel Suazo
  LIB Matt Pina

Commissioner of Agriculture

  REP Sid Miller
  DEM Kim Olson
  LIB Richard Carpenter

Railroad Commissioner

  REP Christi Craddick
  DEM Roman McAllen
  LIB Mike Wright

Justice, Supreme Court, Place 2

  REP Jimmy Blacklock
  DEM Steven Kirkland

Justice, Supreme Court, Place 4

  REP John Devine
  DEM R.K. Sandill

Justice Supreme Court, Place 6

  REP Jeff Brown
  DEM Kathy Cheng

Presiding Judge, Court of Criminal Appeals

  REP Sharon Keller
  DEM Maria T. (Terri) Jackson
  LIB William Bryan Strange III

Judge, Court of Criminal Appeals, Place 7

  REP Barbara Parker Hervey
  DEM Ramona Franklin

Judge, Court of Criminal Appeals, Place 8

  REP Michelle Slaughter
  DEM Mark Ash

State Representative, District 53

  REP Andrew S. Murr
  DEM Stephanie Lochte Ertel

Justice, 4th Court of Appeals District, Place 2

  REP Marialyn Barnard
  DEM Beth Watkins

Justice, 4th Court of Appeals District, Place 3

  REP Jason Pulliam
  DEM Patricia O'Connell Alvarez

Justice, 4th Court of Appeals District, Place 4

  REP Patrick Ballantyne
  DEM Luz Elena Chapa

Justice, 4th Court of Appeals District, Place 5

  REP Rebecca Simmons
  DEM Liza Rodriguez

Justice, 4th Court of Appeals District, Place 7

  REP Shane Stolarczyk
  DEM Rebeca Martinez

County Judge

  REP Chris Schuchart

Judge, County Court-at-Law

  REP Mark Cashion

District Clerk

  REP Cindy Fowler

County Clerk

  REP Gina Champion

County Treasurer

  REP Debbie Southwell

County Surveyor

  REP Charles Rothe

County Commissioner, Pct. 2

  REP Larry Sittre

County Commissioner, Pct 4

  REP Jerry Beck

Justice of the Peace, Pct. 1

  REP Glenn E. Klaus

Justice of the Peace, Pct. 2

  REP Mark P. Haby

Justice of the Peace, Pct. 3

  REP Clyde Bubba Howse

Justice of the Peace, Pct. 4

  REP Tomas "Tommy" Ramirez III

Constable, Pct. 4 (unexpired term)

  REP Malcolm Watson

General Election Day: Tuesday, November 6, 2018, 7 a.m. — 7 p.m.
Click HERE for Voting Locations.
Click HERE for Printable Ballots.

Early Voting: Monday, October 22, 2018 — Friday, November 2, 2018
Click HERE for Early Voting Times and Locations.